Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

"Pinokio" w tarnowskim teatrze

W dniu 22 września 2016 r. klasa IVa i IVb wybrały się na wycieczkę do Tarnowa. Głównym punktem wycieczki był Teatr im. Ludwika Solskiego, a w nim spektakl pt. "Pinokio".

Autorem jest Carlo Collodi (na język polski przełożył Jarosław Mikołajewski), a reżyserem Rafał Matusz. W rolę Pinokia wcielił się Piotr Hudziak.

pinokio2016_1.JPG - 57.64 KB

"Pinokio" jest przede wszystkim ciekawą, niebanalną opowieścią o mądrości i dojrzałości, za które trzeba słono płacić. Pinokio nie raz cudem wymyka się śmierci, traci najbliższych - by na własnej, drewnianej skórze doświadczyć wszystkich aspektów życia: radości i strachu, nadziei i zwątpienia.

"Pinokio" to także historia o najważniejszych, uniwersalnych wartościach, które potrafią nas ocalić, takich jak miłość czy poświęcenie. Spektakl, jak każde przedstawienie adresowane do dzieci, pełne było piosenek, ruchu i dynamiki.

pinokio2016_2.jpg - 88.08 KB

pinokio2016_3.jpg - 103.46 KB

pinokio2016_4.jpg - 87.16 KB

Dla wielu uczniów było to pierwsze spotkanie z taką formą Sztuki na żywo, pierwsza wizyta w prawdziwym Teatrze. Mamy nadzieję jeszcze nie raz oglądać aktorów na scenie w coraz ciekawszych spektaklach. Wszystkim bowiem bardzo się podobało.

Odwiedziliśmy także ulubione miejsce dzieci Mac'Donalda.

pinokio2016_5.jpg - 101.17 KB

Lucyna Kozłowska
wrzesień 2016

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!