Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Świętokrzyskie, jakie cudne…

Klasa III e wybrała się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Najpierw pojechaliśmy do Huty Szklanej, gdzie odwiedziliśmy Wioskę Średniowieczną.

Podczas tej podróży w czasie, poznaliśmy stare zawody: kowala garncarza, stolarza, tkaczki, szewca, kaletnika, rymarza i zielarki. Potem uczestniczyliśmy w warsztatach. Dziewczynki piekły podpłomyki, a chłopcy wykuwali podkówki. Później pojechaliśmy na Święty Krzyż. W podziemiach bazyliki zwiedziliśmy wystawę pamiątek misyjnych i poznaliśmy historię tego niezwykłego miejsca. Następnie z tarasu widokowego podziwialiśmy panoramę Gór Świętokrzyskich. Kolejnym punktem naszego programu było Muzeum Minerałów i Skamieniałości w Św. Katarzynie. Obejrzeliśmy śliczne kamienie i pokaz ich szlifowania. Każdy otrzymał własny kamyk na szczęście. W dalszej kolejności pojechaliśmy do Energetycznego Centrum Nauki w Kielcach. Tam braliśmy udział w różnych ciekawych eksperymentach naukowych i uczestniczyliśmy w warsztatach dotyczących dźwięku. Ostatnim punktem wyjazdu był pobyt w restauracji Mc. Donald’s. Wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń.

g_swietokrz2017_1.jpg - 115.92 KB

g_swietokrz2017_2.jpg - 91.54 KB

Alicja Zdziarska
czerwiec 2017

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!