Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Magia czy nauka?

W poniedziałek 21 września, mieliśmy niezwykłe spotkanie z profesorem Pytalskim.

 

fizyka2016_2.jpg - 54.93 KB

Pokazywał on ciekawe sztuczki i jednocześnie tłumaczył jak je wykonać. Czynnie uczestniczyliśmy w eksperymentach. Sami wykonywaliśmy doświadczenia i próbowaliśmy uzasadnić ich przebieg. Dowiedzieliśmy się między innymi, dlaczego fakir nie kaleczy ciała kładąc się na gwoździach, przypalany płomieniem balon nie pęka, czy można zatrzymać płynącą wodę? To tylko niektóre z wielu ciekawych doświadczeń. Dzięki nim przekonaliśmy się, że to co niejednokrotnie traktujemy jako magię, ma swoje naukowe wyjaśnienie i polega wyłącznie na „oszukaniu” ludzkich oczu, które wysyłają nieprawdziwe impulsy do mózgu. Na tej niecodziennej lekcji świetnie się bawiliśmy i wiele nauczyliśmy.

fizyka2016_1.jpg - 54.24 KB

fizyka2016_3.jpg - 56.41 KB

Alicja Zdziarska
wrzesień 2016

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!