Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Bezpieczny dom

16 lutego 2017 roku uczniowie z klasy III d wraz z wychowawczynią wybrali się na wycieczkę do Powiatowej Komendy PSP w Busku-Zdroju. 

Celem wycieczki było uczestnictwo w zajęciach z zakresu bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrożenia pożarowego. Pierwszym punktem naszej wyprawy była szatnia, w której wszyscy uczestnicy otrzymali mundury strażackie i hełmy. Ubrani jak strażacy udaliśmy się do sali edukacyjnej, gdzie oglądając prezentację ukazującą różnorodne zagrożenia pożarowe mieliśmy okazję utrwalić wiedzę zdobytą na zajęciach szkolnych.

Z ogromnym zainteresowaniem zwiedzaliśmy pomieszczenia, które zostały zaadoptowane na typowe mieszkanie. W łazience, kuchni, pokoju i kotłowni mieliśmy możliwość „w praktyce” doświadczyć jak rozprzestrzenia się dym w trakcie pożaru, sprawdzić działanie czujników dymu i tlenku węgla oraz przećwiczyć w bezpiecznych warunkach ewakuację z zadymionego pomieszczenia. Zdobyliśmy wiedzę na temat konieczności wyposażania domu w czujki dymu, tlenku węgla i kocy azbestowych. Na koniec pierwszej części naszej wizyty mieliśmy możliwość sprawdzenia naszej sprawności fizycznej i wzięcia udziału w symulacji „gaszenia ognia”.

Następnie wszyscy udaliśmy się do garażu, gdzie zapoznaliśmy się z wyposażeniem wozów bojowych, poznaliśmy ich przeznaczenie. Mieliśmy również okazję wsiąść do ich kabin, obejrzeć nietonący pojazd czterokołowy typu quad. Na koniec naszej wizyty otrzymaliśmy certyfikat otrzymania tytułu „Dzielnych Małych Strażaków” za wykazanie się znajomością zasad bezpieczeństwa i sprawnością fizyczną.

Dziękując za wspaniałe przyjęcie i ciekawe zajęcia, obiecujemy, że skorzystamy z serdecznego zaproszenia i skorzystamy z niego wraz z nadejściem wiosny.

Uczniowie klasy III d wraz z wychowawcą
luty 2017

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!