Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Ciekawa lekcja w II d

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi zaprosiliśmy do nas surdopedagoga, panią Renatę Kowalską, pracownika naszej szkoły.

Przybliżyła ona nam problemy z jakimi spotykają się na co dzień ludzie niedowidzący i niewidomi. Na początku spotkania obejrzeliśmy film pt. „Jak widać, kiedy niewiele widać”, na którym zobaczyliśmy jakie udogodnienia można wprowadzić, aby ułatwić ludziom słabo widzącym poruszanie się w przestrzeni miejskiej. W trakcie zajęć zapoznaliśmy się z kostkami do nauki brajla, „Dotykownikiem” czyli atlasem wypukłej grafiki, kostkami do gry, czujnikiem poziomu cieczy. Bardzo zainteresował nas Kubarytm - przyrząd służący do zapoznania dziecka z zapisem matematycznym w pierwszym etapie edukacyjnym oraz klocki dotykowe na listwie. Wiele wrażeń dostarczyły nam symulatory widzenia, które ukazują jak widzi osoba z uszkodzonym wzrokiem. Okulary symulują różne typy niepełnosprawności widzenia na kilku poziomach zaawansowania. Próbowaliśmy również poruszać się po klasie z laskami dla niewidomych, które są przedłużeniem ich rąk i nieodłącznymi towarzyszkami. Na koniec zajęć każdy z nas zapisał specjalnym dłutkiem na tabliczce brajlowskiej swoje imię i nazwisko.

lekcja2016_1.jpg - 94.38 KB

lekcja2016_2.jpg - 94.88 KB

Wraz z wychowawczynią składamy pani Renacie serdeczne podziękowania za poświęcony nam czas i przeprowadzenie tak interesujących zajęć.

Renata Kręt
maj 2016

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!