Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Święta tuż, tuż…

Raz w Wielkanoc, późnym rankiem,

Wpadła kura na pisankę.

Widząc różnych szlaczków sto,

Zagdakała: - Co to? Ko?!

Niby jajo, a nie jajo!

Ludzie to fantazję mają….

I zjeżywszy rude pióra,

Do kurnika dała nura.

Agnieszka Frączek

 

Już od tygodnia w naszej klasie panuje przedświąteczny nastrój. Dekoracje, wystawki, piosenki, tematyka zajęć nawiązująca do świąt Wielkanocnych. Każdy pomalował papierową pisankę, które zdobią salę lekcyjną. Wykonano również kartki świąteczne z życzeniami dla swoich kolegów i najbliższych. Omawiano tradycje i zwyczaje panujące w rodzinach uczniów, znaczenie święconych pokarmów, dzielenie się jajkiem przy wielkanocnym stole.

Kultywując tradycje wielkanocne w dniu 10 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy III c wykonywali stroiki świąteczne. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem i prawdziwą pasją pracowali przy tworzeniu prac, oczywiście, pod czujnym okiem pań. Stroiki mieniły się wieloma kolorami i odcieniami barw, którego główną ozdobą było jajeczko wykonane techniką decoupage. Ponadto były kurczaczki, zajączki, kwiatki, wstążki i wiele innych ozdób. Powstały naprawdę piękne prace, godne prawdziwego uznania. Brawo dzieciaki!

Każdy również zadbał o smak i estetykę artystyczną swojego stroika, który będzie śliczną ozdobą wielkanocnego stołu.

Wspólne wykonanie stroików sprawiło dzieciom wiele radości z możliwości samodzielnego projektowania, tworzenia. A jeszcze większa radość to razem spędzony czas i wspólna praca.

Życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

pis_wielk2017_1.jpg - 113.27 KB

pis_wielk2017_2.jpg - 90.36 KB

Anna Ćwiertnia, Agnieszka Skiba, Anna Adamczyk
kwiecień 2017

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!