Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Bądź zdrowy!

Jak ważne jest zdrowie nie trzeba nikogo przekonywać. Jako szkoła promująca zdrowie podejmowane są inicjatywy propagujące zdrowy tryb życia. Dzieci i młodzież biorą udział w wielu akcjach, projektach i konkursach zachęcających do uprawiania sportu i racjonalnego odżywiania.

W związku z tym 30 listopada klasy III c i III e przygotowały program artystyczny pod hasłem „Bądź zdrowy!”. Klasa III e przestawiła teatrzyk pt. „W królestwie Zdrówka”. Bohaterowie wcielili się w role króla Zdrówka, jego żony oraz dzieci, a także postaci odpowiadających za zdrowie królewskiej rodziny. Pewnego dnia wkradli się do królestwa wrogowie: próchnica, anemia i wirusy. Jednak dzięki swojemu uporowi wszyscy w królestwie pokonali wrogów zdrowia, a panowanie objęły Witaminki, Stomatologia i Inhalacja.

Klasa III c przedstawiła humorystyczne scenki bajkowe, piosenki, ćwiczenia gimnastyczne i rady dla wszystkich dzieci zachęcające do dbania o swoje zdrowie. Mali aktorzy zagrali rolę Kopciuszka na balu, który zapomniał o kąpieli. Wilka i jego wizycie w gabinecie stomatologicznym. Małego Piotrusia, który nie pamiętał o gimnastyce, właściwym odżywianiu i higienie osobistej. Ciągle był chory i wylegiwał się w łóżku. Dzięki radom wiewiórki, zajączka, kotka oraz pani doktor chłopiec zrozumiał, jak ważne jest uprawianie sportu, ruch na świeżym powietrzu oraz właściwa dieta. Wszyscy z dużą uwagą oglądali występy dzieci, które zostały nagrodzone gromkimi brawami. Myślę, że te przedstawienia przypomniały dzieciom, jak postępować, aby ich kondycja fizyczna była w dobrej formie, co robić, aby ustrzec się choroby, a zdrowe odżywianie i ruch na świeżym powietrzu był codziennym nawykiem.

K. A. Ćwiertnia
grudzień 2016

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!