Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Podróż do krainy baśni

6 grudnia jest dniem najbardziej oczekiwanym przez wszystkie dzieci, bo właśnie wtedy święty Mikołaj przynosi prezenty. Wychodząc naprzeciw marzeniom dzieciaków, w dniu 1 grudnia 2016 r., na kilka dni przed mikołajkami, klasy III c i III e wybrały się na wycieczkę do Bałtowa – zimowej krainy bajek.

Ten wspólny wyjazd był pełen atrakcji i niespodzianek. Jedną z nich to wizyta w chacie Mikołaja, gdzie dzieci wysłuchały opowiadania na temat zwyczajów i tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia i… oczywiście każdy otrzymał prezent. Po obejrzeniu podarków i wypiciu gorącej czekolady wszyscy przenieśli się do lodowej krainy Królowej Śniegu. Tutaj, wsłuchując się w słowa baśni, przemierzyli drogę, pełną przygód i tajemnic, w poszukiwaniu małego Kaya. Po dotarciu do komnaty królowej każdy oddał jej pokłon oraz odpowiedział na zadane pytanie. Aby dotrzeć do kolejnej krainy, tym razem krainy choinki, należało przejść przez labirynt Eskimosów, wyłowić rybki z przerębli i rzucić śnieżkami do celu. Wszyscy spisali się na medal. Tam odbyły się warsztaty plastyczne – malowanie świątecznych aniołków i posypywanie ich magicznym pyłem. Nad pracą dzieci czuwały wróżki, pani choinka i oczywiście wychowawczynie. Kolejnym punktem bajkowej podróży było spotkanie z Królewną Śnieżką i magikiem. Wszyscy z podziwem przyglądali się magicznym sztuczkom, a także uczestniczyli w zabawie, konkursach i występach zwierzątek. Nie zabrakło też wizyty w krainie zabawy, gdzie każdy mógł pobawić się w to, co najbardziej lubi. Było wchodzenie do zamku, jazda samochodami, kolorowanie obrazków, ale oczywiście największym powodzeniem cieszyła się zabawa w kulkolandii. Pomimo niezbyt sprzyjającej aury wycieczka ta dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i wprowadziła w jakże piękny nastrój nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

K. A. Ćwiertnia
grudzień 2016

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!