Gość klasy I „a”

Maj to szczególny miesiąc i swoje święto mają wtedy wyjątkowi ludzie – Strażacy. Z tej okazji uczniowie klasy I „a” mieli wielką przyjemność gościć Zastępcę Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie – Pana Wojciecha Buckiego, na co dzień tatę Mateusza. J

gosc2016_1.jpg - 142.55 KB

Z wypiekami na twarzach słuchaliśmy opowiadania o ciekawej, ale niebezpiecznej pracy ludzi, którzy każdego dnia ratują życie innych z pożarów, powodzi, trzęsień ziemi, wypadków, lawin…

gosc2016_2.jpg - 46.55 KB

Dowiedzieliśmy się ile trzeba się uczyć i pracować, by zdobywać poszczególne stopnie awansu. Nasz gość miał stopień brygadiera, którego odpowiednikiem w wojsku jest podpułkownik. Dowiedzieliśmy się też, ile już odznaczeń zdobył tata naszego kolegi, a nawet widzieliśmy artykuł w ogólnopolskiej gazecie, w którym opisano, jak uratował człowieka od śmierci w pożarze.

gosc2016_3.jpg - 50.55 KB

Pan Komendant przygotował dla nas wiele niespodzianek. Jedną z nich była opakowana w niebieską folię paczuszka.

gosc2016_4.jpg - 57.59 KB

Po otwarciu jej strażackim nożem okazało się, że jest to posiłek, jaki z samolotów czy helikopterów zrzuca się strażakom walczącym z żywiołami. W środku znajdował się też mały grill, a nawet guma do żucia i antybakteryjny środek do mycia rąk!

gosc2016_5.jpg - 84.23 KB

Mogliśmy zobaczyć, jak świetnie działa ten malutki składany grill. To wszystko było dla nas niezwykle ciekawe.

gosc2016_6.jpg - 134.85 KB

Dostaliśmy też książeczki edukacyjne, które od razu spotkały się z wielkim zainteresowaniem.

gosc2016_7.jpg - 82.40 KB

Pamiątkowe długopisy zostały wykorzystane, by na gorąco rysować wrażenia ze spotkania, bo okazało się, że prawie wszyscy chcą w przyszłości zostać strażakami.

gosc2016_8.jpg - 71.10 KB

Powstała piękna galeria.

gosc2016_9.jpg - 181.41 KB

Do tego wszystkiego dostaliśmy ogromną torbę naszych ulubionych cukierków.

Na zakończenie spotkania zrobiliśmy sobie wszyscy zdjęcie wraz z pluszowym misiem-strażakiem Rysiem, którego dostaliśmy od Pana Komendanta na pamiątkę tego niezapomnianego dla nas wydarzenia.

gosc2016_10.jpg - 54.82 KB

Serdecznie dziękujemy i życzymy dużo zdrowia Panu i wszystkim Strażakom.

Uczniowie kl. I „a”
Wych. Dorota Mrożek