Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.

Forum Zdrowia

Klasa VIC w dniu 07.04.16 wzięła udział w Forum Zdrowia z okazji Światowego Dnia Zdrowia pod hasłem "Cukrzyca". Spotkanie odbyło się w sali kinowej Samorządowego Centrum Kultury w ramach XIV Festiwalu Zdrowia w Busku-Zdroju im. Zbigniewa Kociuby.

 

Korzystając z okazji przed rozpoczęciem spotkania udaliśmy się na krótki spacer do parku zdrojowego, gdzie podziwialiśmy uroki wiosny.

zdrowie2016_1.jpg - 122.69 KB

W BSCK-u czekał na nas mały poczęstunek - pyszne, zdrowe, kolorowe koreczki i kanapki, jabłka, woda mineralna. Otwarcia konferencji dokonał Starosta Buski Jerzy Kolarz. Wstępne słowo i program konferencji przedstawiła pani Irena Sobieraj - doradca metodyczny PODiDN, przewodnicząca oddziału regionu Ponidzie Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego. Następnie pani Jolanta Sobieraj, dietetyk kliniczny przedstawiła prezentację na temat "Problemu cukrzycy u dzieci i młodzieży". Program artystyczny zaprezentowała młodzież z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku-Zdroju a przedstawienie pt. "Eko-Kapturek" dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3. Prelekcję "Rola żywienia w zapobieganiu cukrzycy" wygłosiła pani Klaudia Wąsala, dietetyk kliniczny, studentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pani Irena Sobieraj omówiła jeszcze Ogólnopolski Program Profilaktyki cukrzycy. Spotkanie zakończył konkurs z nagrodami, naszą klasę reprezentował Bartek Piwowarczyk.

zdrowie2016_2.jpg - 87.86 KB

W drodze powrotnej do szkoły obowiązkowo odwiedziliśmy "Śnieżkę" konsumując różne smakołyki.

zdrowie2016_3.jpg - 91.97 KB

Lucyna Kozłowska
kwiecień 2016

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!