Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.

Wiosenny ogródek w kl. 0 „b”

Wiosna to pora roku, która pozwala  zaobserwować kolejne zmiany w świecie przyrody. A dzieci są niezwykle ciekawe świata. Wystarczy je tylko zainspirować, pokierować nimi, by pomóc dostrzec, to, co istotne. Warto wykorzystywać te okoliczności, by rozwijać u dzieci wrażliwość na świat przyrody m.in. poprzez nabywanie umiejętności pielęgnowania roślin.

 

Dzieci z klasy 0 „b” wraz z wychowawczynią postanowiły w klasie założyć „Wiosenny ogródek”. Pani wspólnie z rodzicami zakupiła: ziemię, plastikowe skrzynki, doniczki, sadzonki kwiatów i warzyw oraz konewkę. Dzieci zostały podzielone na dwa zespoły. Każdy z nich miał przydzielone zadanie. Drużyna Julka sadziła cebulkę „siedmiolatkę”, pietruszkę, fasolę. Zespół Patryka posadził sadzonki kwiatów: begonie, surfinie i petunię. Potem do skrzynek włożyliśmy znaczki-tabliczki, które posłużą do zaznaczenia, jakie warzywa i kwiaty posadziliśmy. Dzieci dzielnie poradziły sobie z przydzielonymi zadaniami. Na końcu nie zapomnieliśmy podlać wodą nasze roślinki. Wiosna już do nas zawitała. Chcemy, by nasz ogródek był ładny i zadbany. To będzie nasz własny, wyjątkowy ogródek.

Drużyna Julka sadzi warzywa.

odrodek2016_1.jpg - 85.52 KB

Zespół Patryka prezentuje kwiaty, które za chwilę będą wsadzone do skrzynki.

odrodek2016_2.jpg - 100.70 KB

Oto efekty wspólnej pracy „Wiosenny ogródek”.

odrodek2016_3.jpg - 83.22 KB

Anna Wójcik
kwiecień 2016

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!