Odwiedza nas 74 gości oraz 0 użytkowników.

„Książka moim przyjacielem” – pod tym hasłem uczniowie klasy 0 „b” wzięli udział w konkursie literacko-plastycznym pn. „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”.

 

Celem tego konkursu było propagowanie wśród najmłodszych uczniów czytania w domu przez rodziców i dziadków literatury dziecięcej. Konkurs służył także integracji i więzi międzypokoleniowej, rozwijaniu wyobraźni i umiejętności plastycznych.

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na szczęśliwych i mądrych w przyszłości ludzi. Jest na to doskonały sposób – „czytajmy dzieciom książki”. Konkurs polegał na wysłuchaniu czytanej przez rodziców książki i wykonaniu do niej ilustracji.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wśród prac plastycznych znaleźli się bohaterowie ulubionych książek dla dzieci: „Kubuś Puchatek”, „Jaś i Małgosia”, „Martynka”, „Krecik”, „Pociąg Tomek”, „Opowieści z leśnej polany”, „Mała Syrenka” i inne. Uczniowie wykonali prace pomysłowo i kolorowo, różnymi technikami plastycznymi.

ksiazki2016_1.JPG - 176.06 KB

Komisja konkursowa w składzie: pani dyrektor Małgorzata Chrzanowska, p. Anna Kolarz i p. Anna Wójcik przyznała następujące miejsca:

I miejsce:

  • Maja Brych - „Dinozaury”,
  • Wiktor Kalużny - „Pociąg Tomek”,
  • Juliusz Byczkowski - „Opowieści z leśnej polany”

ksiazki2016_2.JPG - 130.98 KB

II miejsce

  • Pola Jędrusiak - „Spełnione marzenia”,
  • Maja Gadawska - „Martynka”,
  • Zuzanna Pyrz - „Cztery kotki”

ksiazki2016_3.JPG - 135.97 KB

III miejsce:

  • Szymon Podstawek - „Jaś i Małgosia”,
  • Maksymilian Karcz - „Krecik”,
  • Karolina Grochowska - „Mała Syrenka” 

ksiazki2016_4.JPG - 134.46 KB

Zwycięzcy oraz pozostali uczestnicy konkursu 9 marca otrzymali w nagrodę dyplomy i słodkie serduszka.

ksiazki2016_5.JPG - 170.31 KB

Anna Wójcik

marzec 2016

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!