„…by pokolenia pamiętały…”

W naszej szkole dnia 10.11.2021r. (środa) obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Data ta symbolizuje wydarzenie, które powinno nam przypominać o trudnej drodze Polaków do wolności.

Niepodległość Polski to dzieło wielu pokoleń. To dzięki ich patriotyzmowi, wierze, umiłowaniu kultury, odwadze i bohaterstwu przetrwaliśmy jako naród 123 lata zaborów, a w 1918 roku odzyskaliśmy Ojczyznę.

Uczestnicząc w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Dziś z szacunku do wszystkich ludzi, którzy o tę wolność walczyli należy o nią dbać oraz pielęgnować.

Uczniowie klas IV a, IV c oraz VIII b przygotowali piękną inscenizację przypominającą o listopadowym święcie.

Nasi uczniowie podczas obchodów Święta Niepodległości

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego także nie zapomniały o tym święcie.

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego ze swoimi Paniami

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego ze swoimi pracami związanymi ze Świętem Niepodległości