Konkurs matematyczny klas pierwszych pt. „MISTRZ”

W dniach 11 i 19 maja 2021 roku odbyły się w naszej szkole dwa etapy konkursu matematycznego klas pierwszych. Celem zorganizowanego konkursu było promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki, rozwijanie zainteresowań matematycznych i umiejętności samodzielnej pracy uczniów, wyzwalanie twórczej aktywności, zachęcanie uczniów do podejmowania różnorodnych działań matematycznych, wyłonienie uczniów mających zdolności matematyczne w celu dalszej, ukierunkowanej pracy z nimi, motywowanie uzdolnionych matematycznie uczniów do nauki, a nauczycieli do pracy z młodymi pasjonatami nauki.

W pierwszym etapie konkursu udział wzięli wszyscy uczniowie klas pierwszych – 66 uczniów. Warunkiem przejścia do drugiego etapu było uzyskanie 95% poprawnych odpowiedzi. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 17 uczniów.

W wyniku drugiego etapu laureatami konkursu zostali:

Martyna Dąbroś (klasa 1c)

Maria Wróblewska (klasa 1b)

Michał Gradek (klasa 1b)

Jan Brzozowski (klasa 1c)

Lena Czerw (klasa 1a)

Wiktor Ciepliński (klasa 1b)

Jakub Zagnański (klasa 1b)

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Iwona Jaroń, Renata Seremak, Alicja Zdziarska