Odwiedza nas 70 gości oraz 0 użytkowników.

Projekt – Doświadczenia

W czasie pandemii nikomu nie jest lekko, również dzieciom, czy to podczas lekcji w szkole, czy w czasie zdalnego nauczania. Brak wycieczek, zabaw, teatrzyków, spotkań, wyjść do teatru, kina, muzeum daje się wszystkim we znaki. Staramy się wykorzystać każdą chwilę, aby w warunkach reżimu sanitarnego, uatrakcyjnić zajęcia.

Na zajęciach przyrodniczych wykonaliśmy wspólnie kilka doświadczeń. Uczniowie z kasy II a pokusili się o wykonanie własnych i pokazanie ich na forum klasy, bo kto nie lubi eksperymentować?

Wszystkie wykonane przez dzieci eksperymenty były bardzo ciekawe, staraliśmy się wyjaśniać je i wyciągać wnioski. Były wybuchające wulkany, tęcze, lewitujące pisane literki, obrazki, poznaliśmy ciężkość różnych cieczy, i mieszaliśmy je, zbadaliśmy wpływ kwasu na skorupkę jajka i na nasze zęby, i wiele innych.

Gdy wrócimy do szkoły będziemy kontynuować ten projekt.

Marzena Gzyl
Anna Zalewska-Pabis

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!