Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY, BĄDŹ NIEBIESKI

Jak co roku 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Autyzmu. W tym dniu najbardziej charakterystycznym kolorem jest kolor niebieski. Jest to kolor symbolizujący zaburzenie autyzmu, dlatego każdy gest jest wyrazem wsparcia dla osób i rodzin z autyzmem.

Tak jak kolor niebieski ma wiele odcieni, podobnie zaburzenia autystyczne mają bardzo zróżnicowany charakter, nie tworzą jednolitego obrazu. Mogą mieć różne symptomy i głębokość zaburzeń. Wśród osób autystycznych są osoby bardzo zaburzone, ale też takie które bardzo dobrze funkcjonują społecznie, posługują się mową i mają ponadprzeciętny poziom niektórych sprawności intelektualnych. Dlatego w literaturze używa się określenia "spektrum zaburzeń autystycznych" (z ang. Autism Spectrum Disorder).

GESTY SĄ WAŻNE,
DLATEGO BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAMY
DO BYCIA SOLIDARNYM Z OSOBAMI Z AUTYZMEM.
W TYM DNIU NIE BĄDŹ OBOJĘTNY, BĄDŹ
NIEBIESKI

Magdalena Lechowska-Brych
Anna Wilk
Marcelina Płonka

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!