Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Wesołego Alleluja dla mieszkańców DPS w Zborowie

Wielkanoc tuż-tuż. Nie wszyscy spędzą święta w gronie rodzinnym. Samotni, chorzy liczą na wsparcie, na życzliwe słowo i wiosenny promyczek nadziei. Realizatorzy programu regionalnego w PSP nr 2 w Busku-Zdroju, po raz kolejny, postanowili dodać otuchy i wywołać uśmiech na twarzach pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Zborowie. Są to głównie osoby z niepełnosprawnością intelektualną zarówno dorosłe, jak i młodzież. Dla nich szczególnie ważna jest życzliwość i pamięć o nich. Nikt nie chce być opuszczony i zapomniany, toteż warto, w możliwy aktualnie i dostępny sposób, rozjaśnić „straszliwe ciemności nagromadzone nad światem” /T.Różewicz/.

W zaistniałej sytuacji epidemiologicznej ograniczono się do przekazania na ręce Dyrektora ośrodka pani Jolanty Kałuckiej wielkanocnych stroików, aby zaznaczyć ten świąteczny czas i wnieść trochę wiosny do pomieszczeń ośrodka. Dekoracje zostały przygotowane przez realizatorki projektu przy wsparciu kilkunastu uczniów i rodziców. Jest to najlepsza nauka empatii i serdeczności, której musimy uczyć dzieci, najlepiej poprzez własny przykład.

Stroiki wielkanocne, które sprezentowaliśmy mieszkańcom ośrodka, zachwycały swoimi kolorami. Wykonano je, w większości, z produktów naturalnych. Oczywiście nie zabrakło wiosennych palemek i bibułkowych kwiatów. Taki wiosenno-świąteczny akcent na pewno wprowadzi wszystkich mieszkańców i personel Domu w radośniejszy nastrój.

Jak zwykle byliśmy także odbiorcami podziękowań i świątecznych życzeń od wdzięcznych pensjonariuszy i personelu placówki. Szczególnym dodatkiem do miłych słów okazał się piękny zajączek wielkanocny.

Realizatorki
programu regionalnego
w PSP nr2 Busko

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!