Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI W NASZEJ SZKOLE

21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Został ustanowiony w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Kombinacja liczb 21 i 3 – nie jest przypadkowa. Trisomia 21 to obecność dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Organizatorzy zachęcają, by z tej okazji założyć kolorowe skarpetki nie do pary. Ma to pokazać, że wśród nas żyją osoby, które na co dzień zmagają się z poczuciem odrębności i niedopasowania, ale są równie wartościowe i posiadają wiele zdolności, umiejętności i pasji, mają wielkie marzenia. Potrafią się cieszyć, okazywać radość i miłość a potrzebują od nas tak niewiele. Odrobinę szacunku, tolerancji i akceptacji.

W naszej szkole obchodziliśmy ten dzień w piątek 20 marca. Nasi uczniowie na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa założyli w tym dniu kolorowe skarpetki nie do pary. Wcześniej dzieci wykonały pracę plastyczną ozdabiając skarpetki według własnego pomysłu. Dzięki pomysłowości i kreatywności naszych uczniów powstała piękna dekoracja okien naszej szkoły.

Bardzo serdecznie dziękujemy uczniom naszej szkoły, że tak chętnie przyłączyli się do akcji solidaryzując się ze swoimi rówieśnikami Tosią i Bartusiem.

Nauczyciele wspomagający

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!