Klasy trzecie w krainie baśni Andersena

Opracowywanie lektur nie musi być nudne, dlatego klasy trzecie postanowiły świetnie się przy tym bawić. Dzień rozpoczął się od spektaklu Teatru Piasku Galitsyna Art Group on-line pt. „Królowa śniegu”.

Spektakl Teatru Piasku Galitsyna Art Group on-line pt. „Królowa śniegu”

Każdy znalazł dziedzinę, w której mógł się wykazać znajomością baśni Hansa Christiana Andersena. Jedni uczniowie wykonali prace na konkurs plastyczny, inni przygotowali stroje i przebrali się za baśniowych bohaterów.

Uczniowie przebrali się za baśniowych bohaterów

W trakcie rewii postaci

W trakcie rewii postaci.

odbyła się zgaduj-zgadula.

Zgaduj-zgadula - uczniowie odgadują, jaką postać prezentują przebrani uczestnicy.

Wszyscy trzecioklasiści mieli też możliwość wzięcia udziału w lubianym przez dzieci internetowym quizie, który podsumował zdobytą wiedzę.

Pracowicie spędzony dzień przyniósł wszystkim wiele radości i satysfakcji, a najaktywniejsi uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami:

Najaktywniejsi uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami.

• z klasy III „a” - Zuzanna Oborska, Amelia Majcher, Aleksandra Podgórska, Maja Łysak, Aleksandra Kular, Oliwer Gliński, Piotr Jasiński, Piotr Pławski, Jakub Równiak, Michał Olejarz;
  • z klasy III „b” - Ewa Kumor, Amelia Wasilewska, Maja Matuszewska, Aleksandra Wielogórska, Dominika Czerw, Karolina Płocha, Katarzyna Łukasik, Alicja Połonowska, Daria Makowska, Szymon Lichota.

Gratulujemy uczestnikom i zachęcamy do organizowania ciekawych spotkań z lekturami szkolnymi.

Dorota Mrożek
Czesława Parada