Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

„Ekologicznie działamy – zdrowe miasto posiadamy”

Urząd Miasta i Gminy w Busku-Zdroju ogłosił gminny konkurs ekologiczny „Ekologicznie działamy – zdrowe miasto posiadamy”. Był on realizowany w trzech kategoriach wiekowych. Uczniowie klas młodszych wykonywali „Coś z niczego – czyli ekologiczną zabawkę”, jednym zdaniem – zabawkę z odpadów pochodzących z recyklingu.

Głównym celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowań ograniczeniem niskiej emisji, właściwego gospodarowania odpadami oraz elektromobilnością. Jak również wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie człowieka.

Mimo czasu pandemii i realizacji nauczania online, bardzo dużo dzieci wzięło udział w konkursie. Powstały piękne zabawki. Szkolna komisja w składzie Iwona Jaroń, Marzena Gzyl, Alicja Zdziarska wybrała pięć prac, które reprezentowały naszą szkołę.

Są to prace: Leny Czerw z klasy Ia, Wiktora Cieplińskiego z klasy Ib, Wiktora Gawriołka z klasy Ib, Antoniny Kozłowskiej z klasy IIa oraz z klas starszych Natalki Tometczak z VIIe, która wykonała prezentację multimedialną. Wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie zostaną nagrodzone dyplomami i upominkami po powrocie do szkoły, a ich prace zostaną zaprezentowane na szkolnym korytarzu. Czekamy z niecierpliwością na rozstrzygnięcie konkursu.

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wierzymy, że wykonanie prac z rodzicami sprawiło wszystkim dużo frajdy, a wspólnie spędzony czas przyczynił się do pogłębiania wiedzy na temat ekologii.

Iwona Jaroń
Marzena Gzyl
Alicja Zdziarska

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!