Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Uczymy się oszczędzać wodę z Kropelką

Troska o środowisko naturalne jest bardzo ważna, i uwrażliwienie dzieci od najmłodszych lat na poszanowanie przyrody to ważny krok do jej ochrony. Uczniowie klasy III a wzięli udział w konkursie organizowanym przez sieć sklepów Biedronka pt. „Szkolne przygody Fajniaków”.

Udział w konkursie był poprzedzony lekcją na temat wybranego z czterech żywiołów. Uczniowie wybrali żywioł „wodę” i na ten temat została przeprowadzona zdalna lekcja.

Dzieci podczas zajęć dowiedziały się o zasobach wody na świecie i jak mało wody pitnej znajduje się na Ziemi. Dowiedziały się również, że są na świecie kraje gdzie braki wody są bardzo duże i panuje tam susza, która niesie za sobą bardzo duże utrudnienia życia mieszkańców. Poznały także „Przygody Kropelki”, która opowiedziała im o tym jak ludzie zachowują się nieodpowiedzialnie marnując wodę i niszcząc środowisko. Następnie dzieci opowiadały o tym, jak u nich w domu oszczędza się wodę i co możemy zrobić, aby szanować nasze środowisko naturalne i żyć w zgodzie z przyrodą nie niszcząc jej.

Sześcioro dzieci zdecydowało się wziąć udział w konkursie i wykonać prace dotyczące omawianego żywiołu.

Anna Wilk
Dorota Mrożek

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!