Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Pomarańczowa Siła 2019/2020 – koniec gry

Wszystko co dobre szybko się kończy… Projekt sportowy Pomarańczowa Siła realizowany w naszej szkole przy współpracy z Fundacją ING Dzieciom dobiegł końca.

Przeprowadziliśmy zajęcia sportowe obejmujące kolejno ćwiczenia z gimnastyki, gry zespołowe, rakietowe i precyzyjne w okresie od marca do listopada 2020 roku.

Nasza podstawowa drużyna sportowa składała się z dwunastu zawodników – uczniów niepełnosprawnych, jak i ich zdrowych kolegów. Ze względu na dużą popularność zajęć, podstawowy skład drużyny ulegał modyfikacjom, dzięki czemu ogólna liczba wszystkich biorących udział zawodników była znacznie większa. Cieszymy się, że mimo trudnych warunków pandemicznych udało nam się przeprowadzić zajęcia. Wszystkie spotkania przygotowała i przeprowadziła pani Agnieszka Mączyńska, nauczyciel wychowania fizycznego.

Poszczególne etapy zajęć rozpoczynały się od prezentacji filmu instruktażowego oraz materiałów wideo o sportach paraolimpijskich. Wspólnie budowaliśmy sportową świadomość i poszerzaliśmy wiedzę. Fundacja ING Dzieciom była sponsorem sprzętu sportowego, niezbędnego do realizacji zajęć w ramach projektu. Dzięki temu, poważnie wzbogaciliśmy bazę dydaktyczną szkoły o nowe piłki, rakietki, akcesoria gimnastyczne oraz gry precyzyjne.

Podczas zajęć emocji nie brakowało. Cel zajęć został osiągnięty. Wspólna integracja uczniów niepełnosprawnych na polu sportowych zmagań budowała pozytywne relacje, minimalizowała bariery psychologiczne i mentalne, rozwijała kompetencje społeczne. Udowadniała, że w sporcie nie ma granic.

Koordynatorzy projektu serdecznie dziękują za zaangażowanie nauczycieli wspomagających, bez którego zajęcia nie mogłyby być przeprowadzone.

Agnieszka Mączyńska, Iwona Jaroń

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!