Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

Nasza Szkoła już drugi raz wzięła udział w akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Uczniowie przygotowali plakaty, wiersze „reklamujące” tabliczkę mnożenia, które zaprezentowaliśmy na tablicy szkolnej.

Podczas lekcji uczniowie klas III a, III b, VI a, VI b rozwiązywali zadania, w których mogli pokazać zdolności w zakresie mnożenia i dzielenia liczb.

W czasie przerw wszyscy uczniowie Szkoły mieli możliwość sprawdzenia biegłości w obliczeniach, zmagając się z przykładami, które rozwiązywali na czas. Rozgrywki wzbudziły wiele emocji. Uczniowie osiągali fenomenalne wyniki w pełni zasługując na tytuł „Mistrza Tabliczki Mnożenia”. Każdy uczestnik, który postanowił zmierzyć się z tabliczką mnożenia, za swój trud i wysiłek otrzymał nagrodę.

Celem konkursu jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Uczniowie udowodnili, że podczas nauki matematyki można się świetnie bawić.

Za zorganizowanie akcji otrzymaliśmy podziękowania od organizatora Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Agnieszka Kańska