Odwiedza nas 96 gości oraz 0 użytkowników.

List pożegnalny uczniów klas VIII

Szanowna Dyrekcjo, Czcigodne Grono Pedagogiczne,
Pracownicy obsługi, Drodzy Rodzice oraz Koleżanki i Koledzy!

Dzisiaj przyszło nam się pożegnać z naszą szkołą i z tymi, którzy ją uosabiają. To nie jest zwykłe pożegnanie, bo to nie był zwykły rok. Obfitował, jak każdy, w wytężoną pracę, w nowe doświadczenia, ale, przede wszystkim, rozdzielił nas. Nie mogliśmy zdobywać wiedzy w systemie klasowym, ograniczono nam swobodę bezpośrednich kontaktów z rówieśnikami, z nauczycielami. Żyliśmy w niepewności odnośnie egzaminów ósmoklasistów. Ale to już za nami. Poradziliśmy sobie z nowymi wyzwaniami, a dzisiaj przyszedł czas na refleksję.

Szanowny Panie Dyrektorze! Drodzy Pedagodzy!

Lata spędzone w tej szkole były dla nas niezmiernie ważne. Bywały dni radosne, ale bywały też smutne; przeżywaliśmy wzloty i upadki, ale niezależnie od sytuacji mieliśmy świadomość, że możemy na Państwa liczyć. Że nasze problemy są dla Was ważne, a każdy z nas stanowi istotne ogniwo w szkolnym łańcuchu. Z troską i oddaniem pochylaliście się nad nami, wykazując się wielkim sercem, troską i zaangażowaniem we wszechstronny rozwój młodego człowieka.

Okres nauki w tej szkole zaopatrzył nas w wiedzę, doświadczenie i odwagę na dalszą wędrówkę nowymi ścieżkami edukacji. To Wam zawdzięczamy tę śmiałość i chęć poszukiwania nowych dróg i zdobywania nowych szczytów.

Szczególne słowa uznania kierujemy do Pana Dyrektora, który nie szczędził wysiłku i osobistego zaangażowania, aby zapewnić nam jak najlepsze warunki do nauki. Mieliśmy to szczęście kształcenia się w szkole po rozbudowie, w szkole na miarę XXI wieku. Z dumą patrzyliśmy na nasze bogato wyposażone klasy i piękne boiska. To, w dużej mierze, Pana zasługa. Doceniamy Pańskie poświęcenie na rzecz szkoły, w której stworzono nam serdeczną, niemal rodzinną atmosferę. Dzięki Pana wysiłkom oraz wszystkich pracowników obsługi czuliśmy się tutaj bezpiecznie, na swoim miejscu i szczęśliwie. Gdy mieliśmy problemy, zawsze znajdowaliśmy otuchę i zrozumienie w osobie Pani wicedyrektor.

Osobami, które także zawsze nas wspierały i nigdy w nas nie zwątpiły są nasi Rodzice, dlatego do nich również kierujemy słowa wdzięczności za nieocenioną pomoc i wyrozumiałość. Za to, że w każdej sprawie mogliśmy na nich liczyć. W tym roku szkolnym oni także stanęli przed nowymi wyzwaniami związanymi z nową formą nauki i starali się, abyśmy nie mieli z tym większych problemów.

I na koniec pragniemy się zwrócić do naszych Kolegów i Koleżanek. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas w murach naszej szkoły, za te rozmowy, salwy śmiechu, za dyskretną pomoc i słowa otuchy. Życzymy Wam, abyście zawsze byli dumni ze swojej szkoły, abyście mieli śmiałość spełniać swoje marzenia. Dobrze wykorzystajcie czas, jaki jeszcze przed Wami w tej szkole, bo „nic dwa razy się nie zdarza”. Bądźcie chlubą Nauczycieli i Rodziców. Niech w Waszej pamięci pozostaną te lepsze chwile z nami, a za gorsze – przepraszamy.

Nie zapomnimy pobytu w tej szkole, bo to ona dała nam podwaliny do dalszej edukacji. Ludzie, których tu spotkaliśmy sprawili, że każdy z nas pozostawi tu na zawsze cząstkę siebie, a ten okres z naszego życia będzie miał stale miejsce w naszym sercu i w myślach. Z pełną odpowiedzialnością możemy powtórzyć za Jarosławem Iwaszkiewiczem:

„(…)nie myśl, że zapomnę,
Chociaż będziesz ode mnie jak gwiazdy daleko,
Wszystkie pyszności świata są jak cienie skromne,
Gdy się twój drogi obraz dźwiga pod powieką”.

W życiu piękne są tylko chwile, więc wróćmy na moment do tego, co pozostanie w nas na zawsze:

Klasa VIII a: https://youtu.be/OwJWBZ2Kfo8

Klasa VIII b: https://youtu.be/ACnYlL-XVo4

Uczniowie klas VIII A i VIII B

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!