Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

Z potrzeby serca

„Kto nie pomaga od razu,
chyba już nigdy nie pomoże”
Johann Wolfgang von Goethe

Jak poważna jest sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju nie trzeba nikomu przypominać. Samorządowcy próbują radzić sobie z problemem, ale istotną sprawą jest niedobór maseczek jednorazowych lub wielokrotnego użytku bez których, zgodnie z ostatnimi wytycznymi władz, nie możemy poruszać się w przestrzenie publicznej. Przestrzeganie tego zalecenia jest bardzo istotne w kontekście jednostkowego i wspólnego bezpieczeństwa.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka w Busku-Zdroju od lat realizuje program regionalny. Jego celem jest kultywowanie tradycji w różnych aspektach życia oraz rozwijanie poczucia tożsamości regionalnej i lokalnego patriotyzmu. Jak najlepiej wyrazić naszą przynależność do lokalnej wspólnoty? Oczywiście nie pozostając obojętnym na aktualne problemy naszego środowiska i mieszkańców. Wychodząc naprzeciw potrzebom chwili, realizatorki programu regionalnego w ww. placówce oświatowej w osobach: Alicji Zdziarskiej, Ewy Guni, Haliny Mazur od słów przeszły do czynów. Zasiadły do maszyn do szycia. Dzięki wsparciu rodziców i babć pozyskały nieodzowne do uszycia produktu materiały. Wielogodzinna praca zaowocowała 500 sztukami wielobarwnych maseczek.

Akcję koordynował dyrektor PSP nr 2 w Busku-Zdroju pan Dariusz Kumor, który w porozumieniu z Urzędem Miasta i Gminy Busko-Zdrój zdecydował o przekazaniu maseczek tam, gdzie szczególnie są one potrzebne w tej chwili. W poniedziałek 27 kwietnia br. Dyrektor przekazał 150 sztuk maseczek na ręce zastępcy komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju pana Marka Lisa. Strażacy, podobnie jak lekarze, pielęgniarki, stoją na pierwszej linii w walce z pandemią, ratując ludzkie życie. Pomocą wsparto również seniorów, przekazując na ręce Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju pani Anny Kani także 150 sztuk maseczek. Ponadto zabezpieczono ponad 200 sztuk maseczek dla uczniów naszej szkoły. I to jest wymierna oznaka poczucia wspólnoty i odpowiedzialności za naszą małą Ojczyznę. Każdy z nas ma jakieś talenty, a pomagając innym pomagamy sobie i czynimy ten świat lepszym. Zachęcamy do podejmowania działań na miarę swoich chęci i możliwości. To być może teraz możesz komuś pomóc.

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!