Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Styczniowe wydarzenia w projekcie „Moje miejsce w szkole” Fundacji Orlen

Miesiąc styczeń obfitował w kolejne wydarzenia w ramach uczestnictwa w projekcie „Moje miejsce w szkole” Fundacji Orlen.

logo_orlen.jpg - 13.47 KB

W ramach rozwijania kreatywności, dzieci z naszej „0” własnoręcznie wykonywały lampiony ze słoiczków. Przy użyciu kilku tasiemek, koronek, wstążek, kwiatów i kleju powstały piękne prezenty dla Dziadków i Babć naszych małych podopiecznych. Świetna zabawa i wspaniałe efekty twórczej pracy przelane z miłością na dekoracyjne lampiony można podziwiać na załączonych zdjęciach.

orlen_sty2020_1.jpg - 86.84 KB

W środę 15 stycznia 2020 r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz zaproszeni goście z klas 1a, 2b oraz 3a w ramach integracji międzyklasowej, wybrały się w artystyczną przygodę do świata kolorowych kleksów. Za pomocą folii, farb i ławek szkolnych przemieniliśmy salę w wielozmysłowe pole artystycznych doświadczeń i uniesień.

orlen_sty2020_2.jpg - 94.81 KB

orlen_sty2020_2a.jpg - 87.93 KB

Wśród zalet artystycznych zajęć (artoterapii) można wymienić, iż w pozytywny sposób wpływają na:

 • rozwój emocjonalny – poprzez identyfikacje dziecka się ze swoim dziełem,
 • rozwój umysłowy – wykonany obrazek jest świadectwem wiedzy dziecka,
 • rozwój fizyczny – przejawia się w pracy twórczej dziecka poprzez zdolność do koordynacji wzrokowo – ruchowej, umiejętności kontrolowania ruchów ciała i ogólnej zręczności,
 • rozwój percepcyjny – przyczynia się do rozwoju spostrzegawczości, rozwija poczucie barw, kształtu i przestrzeni,
 • rozwój twórczości – poprzez malowanie dzieci rozwijają zdolności plastyczne oraz zaspokajają własną potrzebę twórczą.

Uczestnicy podczas zajęć pracowali kreatywnie, co można było zaobserwować na wykonanych przez nich pracach. Poprzez dobrą zabawę, dzieci wzmocniły czucie własnej wartości i wiarę w siebie.

W ramach wszechstronnego rozwoju naszych dzieci w czwartek 16 stycznia 2020 r. gościliśmy panią Natalię, mamę Tomka – jednego z naszych przedszkolaków, która podczas głośnego czytania książki „Tupcio Chrupcio” wprowadziła nas w świat bajki i ciekawych przygód głównego bohatera. Poprzez głośne czytanie, dzieci:

 • rozwijają wyobraźnię, koncentrację, uwagę,
 • budują więź między dorosłym a słuchaczem,
 • poszerzają wiedzę,
 • rozwijają psychikę i wzmacniają poczucie własnej wartości,
 • kształtują wrażliwość,
 • kształtują nawyk czytania.

W kolejnych miesiącach również będziemy kontynuować te działania.

orlen_sty2020_3.jpg - 83.30 KB

Przez cały zimowy styczeń, dzieci z Oddziału Przedszkolnego uczestniczyły w warsztatach teatralnych przygotowując się do przedstawienia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki podekscytowane obecnością dziadków recytowały wierszyki, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich dziadków przygotowanymi upominkami. Dopełnieniem uroczystego spotkania był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

orlen_sty2020_4.jpg - 82.17 KB

W każdym miesiącu krzewimy wśród dzieci ideę zdrowego odżywiania, dlatego wspólnie przygotowujemy posiłek i cieszymy się wspólną konsumpcją. To ważne, aby cieszyć się dobrym zdrowiem i dużą energią.

orlen_sty2020_5.jpg - 76.48 KB

Renata Magdalena Mielowska, Monika Koszela, Iwona Jaroń

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!