GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH II ETAPU EDUKACYJNEGO

Z GMINY BUSKO-ZDRÓJ

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Busku-Zdroju organizuje w r. szk. 2019/2020 Gminny Konkurs Ortograficzny dla dwóch grup wiekowych:

• dla klas  IV, V pod kierunkiem polonistek p. J. Nieć i p. H. Mazur
  • dla klas VI, VII, VIII pod kierunkiem polonistek  p. J. Kubickiej, p.  E. Guni.

1.     Cele konkursu:

• doskonalenie umiejętności starannego pisania z zachowaniem reguł ortograficznych, gramatycznych i interpunkcyjnych,
  • zachęta do zdrowej rywalizacji międzyszkolnej.

2.   Organizacja konkursu:

• jest on przeznaczony dla uczniów klas IV-VIII
  • powinien być poprzedzony Szkolnym Konkursem Ortograficznym, który pozwoli wyłonić najlepszych uczniów (1 - 2 ze szkół mniejszych, 3 - 5 ze szkół dużych – w każdej grupie wiekowej).

Konkurs odbędzie się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Busku- Zdroju w następujących terminach:

• w dniu 5 marca2020 roku (czwartek) o godzinie10.00 dla klas IV-V,
  • w dniu 6 marca2020 roku  (piątek) o godzinie 10.00 dla klas VI, VII, VIII.

Organizatorki konkursu zwracają się z prośbą o zgłoszenie liczby uczestników z poszczególnych szkół do dnia 25 lutego 2020 roku.

Chętni nauczyciele wezmą udział w pracy Komisji Konkursowej.

Zwycięzcy konkursu otrzymają dyplomy i nagrody książkowe.

Zgłoszenia proszę przesyłać na adres szkoły, (tel. 413783337)

Wymagana jest zgoda opiekunów uczniów na przetwarzanie danych do potrzeb konkursu.

Załącznik nr 1