Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Mikołajkowy koncert w Filharmonii Świętokrzyskiej

5 grudnia 2019 r. w ramach innowacji pedagogicznej „Arteterapia Szansą na Rozwój” dzieci z klas II a i III a wybrały się do Filharmonii Świętokrzyskiej na koncert mikołajkowy pt. „O dwóch takich co grali na wszystkim”.

Podczas koncertu dzieci poznały historię, która dzieje się w pałacu króla Symfoniusza. W pałacu tym pojawia się kapryśna i trochę zarozumiała Księżniczka Gama. Wśród jej dworzan jest dwóch sprytnych kuchcików Tymek i Ole, którzy nie mając własnych instrumentów, grają na wszystkim, co wpadnie im w ręce. W czasie koncertu dzieci miały okazję zobaczyć grę na kubkach, czy wystukiwanie melodii tupiąc i klaszcząc. Usłyszały pięknie brzmiące instrumenty perkusyjne: trójkąt, bęben, janczary, tamburyn, kastaniety, tan tan, talerze, marakasy jak również mniej znane instrumenty – marimbę czy wibrafon, na którym muzyk grał smyczkami. Dzieci z wielkim zainteresowaniem i ciekawością wysłuchały pięknego koncertu w wykonaniu artystów Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze i Zespołu Szkół Muzycznych w Częstochowie, a także Orkiestry Symfonicznej pod batutą Miłosza Kuli. Podczas koncertu dzieci usłyszały piękną „Symfonię Dziecięcą Mozarta”, a na zakończenie artyści zaprosili do wspólnego zaśpiewania kolędy „Przybieżeli do Betlejem pasterze” pod batutą dyrygenta Miłosza Kuli.

Wizyta w filharmonii była dla dzieci wielkim przeżyciem, były zachwycone koncertem i mamy nadzieję że udało nam się rozbudzić w dzieciach zainteresowanie muzyką klasyczną i teraz częściej będą odwiedzały z rodzicami to wyjątkowe miejsce.

Anna Wilk

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!