Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

„Pierwszaki – zdrowo i bezpiecznie do szkoły” 2019

We wtorek wszystkie pierwszaki z naszej gminy wzięły udział w kolejnej edycji akcji „Pierwszaki – zdrowo i bezpiecznie do szkoły”, której organizatorem jest „Echo Dnia”.

pierwszaki2019_1.jpg - 93.01 KB

Na scenie Buskiego Samorządowego Centrum Kultury pojawili się miedzy innymi strażacy oraz policjanci. Na początku spotkania, dzieci z klas pierwszych mogły wysłuchać piosenek oraz żartów „Pierwszaka” – postaci, w którą wcielił się autor piosenek Wojciech Stachurski oraz jeża Edka. Po fantastycznej zabawie i wspólnych wygłupach przyszedł czas na część edukacyjną.

Na scenie pojawili się strażacy. Tłumaczyli uczniom, jak należy zachować się podczas pożaru i prezentowali wyposażenie, jakim dysponują podczas akcji. Najmłodsi mogli podziwiać również specjalny skafander, który umożliwia strażakom pracę w bardzo wysokich temperaturach.

pierwszaki2019_2.jpg - 81.45 KB

Krusikowo

Po strażakach przyszedł czas na przedstawienie w wykonaniu pracowników Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Urzędnicy przebrani za dwie pszczółki oraz bączka uświadamiali pierwszakom, jak być bezpiecznym na wsi. Ostrzegali przed włączonymi maszynami oraz niebezpieczeństwami kryjącymi się na polu. Swój występ zakończyli wesołą piosenką, w której również poruszyli kwestie bezpieczeństwa.

pierwszaki2019_3.jpg - 84.88 KB

Nie zabrakło też naszego Koziołka Matołka, który wesoło bawił dzieci. Pierwszaki otrzymały odblaski i plany lekcji na pamiątkę.

Marzena Gzyl, Anna Wójcik, Anna Wesołowska
Anna Zalewska-Pabis, Monika Kopeć, Beata Wojnowska

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!