Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Lekcja biblioteczna klasy I A

W środę 20 listopada 2019 uczniowie klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Busku-Zdroju wraz z wychowawczynią panią Marzeną Gzyl i panią Eweliną Zwierzchowską, odwiedzili Bibliotekę Publiczną, by podczas lekcji bibliotecznej poznać jej działanie i zasady w niej obowiązujące.

Podczas spędzonego wśród książek czasu, dzieci dowiedziały się między innymi, jak założyć kartę biblioteczną, jak dbać o książki i jakich zasad przestrzegać podczas korzystania z wypożyczalni i pobytu w czytelni. Uczniowie zostali także zapoznani z ustawieniem książek na bibliotecznych półkach, by podczas samodzielnej wizyty mogli szybko odnaleźć książeczki dla nich najlepsze, pomagające w nauce czytania i rozwijaniu zainteresowań. Wszyscy młodzi czytelnicy byli bardzo aktywni, chętnie dzielili się swoją wiedzą o bibliotece i zadawali pytania. Pod koniec zajęć znalazł się także czas na zabawę z książką, a wszyscy jej uczestnicy otrzymali w prezencie zakładki i słodki upominek. Pan bibliotekarz zwrócił dzieciom uwagę na szatę graficzną książek, a w szczególności na piękne ilustracje Jana Marcina Szancera. Uczniowie czytali fragmenty książki pt. „Dziadek do orzechów” i obejrzeli krótki film na starym urządzeniu do wyświetlania przezroczy.

Dzieciom wizyta w bibliotece bardzo się podobała i na pewno jeszcze ją wspólnie odwiedzimy.

biblioteka2019_1.jpg - 108.99 KB

biblioteka2019_2.jpg - 97.08 KB

biblioteka2019_3.jpg - 82.13 KB

biblioteka2019_4.jpg - 94.04 KB

Marzena Gzyl

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!