Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Śniadanie daje moc w III b

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas zajęć i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.

O bardzo ważnej roli śniadania w codziennej diecie wiedzą doskonale uczniowie klasy III b, którzy po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Śniadanie Daje Moc”. 8 listopada – to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania i to właśnie tego dnia organizowane są w szkołach wspólne śniadania. Dzieci przygotowały pyszne i zdrowe śniadanie. Były to kanapki, sałatki i owocowe szaszłyki. Przed przystąpieniem do degustacji przygotowanych smakołyków przypomnieliśmy sobie 12 zasad zdrowego odżywiania, piramidę zdrowia, która uczy jak zachować proporcje miedzy poszczególnymi grupami produktów, aby jak najdłużej cieszyć się zdrowiem. Przypomnieliśmy również sobie 10 najbardziej szkodliwych produktów spożywczych, wśród których znalazły się: chipsy, kolorowe napoje gazowane i ciastka.

Wspólne przygotowanie i spożywanie śniadania było dla wszystkich dużą przyjemnością. Nawet przysłowiowe „niejadki” ze smakiem zjadały piękne kolorowe kanapki i bardzo zdrowe owoce.

sniadanie2019_1.jpg - 92.98 KB

sniadanie2019_2.jpg - 74.65 KB

Renata Sztuk
Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!