Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Wycieczka pierwszaków do Bochni

21 października uczniowie klasy 1a i 1c Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Busku-Zdroju wraz z opiekunami zwiedzili najstarszą w Polsce Kopalnię Soli w Bochni.

Wycieczkę rozpoczęła zbiórka wszystkich uczniów w szkole o godz. 7:20, a następnie po sprawdzeniu obecności grupa wyruszyła do Bochni. Na miejscu na klasy czekali przewodnicy i moc atrakcji. Uczniowie nie mogli się już doczekać chwili, kiedy znajdą się pod ziemią.

Zwiedzanie rozpoczęło się od zjazdu pod ziemię ciemnym szybem. Zjazd windą na dużą głębokość wywarł na pierwszoklasistach ogromne wrażenie. Następnie na uczestników wycieczki czekała kolejka, a po drodze dzieci oglądały różne zabytki i postacie.

Zwiedzanie kopalni to swego rodzaju „podróż w czasie”, w którą zostały zabrane obie klasy. Wszystko dzięki projekcji multimedialnej. Pokazano średniowieczne techniki wydobywania soli, życie górników i ich pracę. Historię kopalni w Bochni „przedstawili” polscy królowie. Uczniowie spacerowali podziemnymi korytarzami, zwiedzili też kaplicę w głębi kopalni.

Nie zabrakło również zajęć sportowych na sali gimnastycznej znajdującej się 250 metrów pod ziemią, m.in. gry w piłkę nożną. Po wysiłku przyszedł czas na posilenie się i zakup pamiątek.

W drodze powrotnej dzieci pięknie śpiewały piosenki, oglądały pamiątki i dzieliły się wrażeniami z wycieczki. Do szkoły uczniowie dotarli koło godziny 14:30. Dzieci jeszcze długo będą wspominać ten dzień i pierwszą szkolną wycieczkę.

bochnia2019_1.jpg - 97.23 KB

bochnia2019_2.jpg - 86.47 KB

bochnia2019_3.jpg - 98.95 KB

bochnia2019_4.jpg - 91.15 KB

Anna Wesołowska

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!