Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Klasy II b i III b w Parku Rozrywki Bolmin

2 października 2019 r. uczniowie klas II b i III b wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Parku Rozrywki w Bolminie. Park Bolmin to prężnie rozwijający się ośrodek na terenie zalewu w Bolminie.

Na miejscu na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Jedną z nich był seans w kinie sferycznym filmu edukacyjnego w technologii 3D. Film ten ukazywał fascynującą podróż kosmiczną, opowiadającą o odkryciach Mikołaja Kopernika i Johannesa Keplera. Kolejną niespodzianką były zabawy z użyciem piasku topograficznego. Dzięki własnej wyobraźni i wyświetlanym przez specjalny projektor kolorowym układom poziomic dzieci mogły tworzyć swoją mapę topograficzną terenu, od poziomu mórz do wysokich gór.

Niesamowitych wrażeń dostarczył odważnym uczestnikom wycieczki symulator wirtualny i trenażer lotniczy. Symulator wirtualny wyposażony był w profesjonalne gogle Oculus, a ruchy platformy były zsynchronizowane z ruchami w filmie. Dodatkowym atutem był efekt wiatru, dzięki czemu całość dostarcza niesamowitej rozrywki pełnej realizmu. Trenażer lotniczy to cywilna wersja trenażera używanego w wojsku, lotnictwie oraz astronautyce. Pozwala on doświadczyć wrażeń, jakie towarzyszą nam podczas lotu. W pewnym momencie tracimy orientację w terenie, uzyskując przeciążenia nawet do 3G!

Na miłośników dmuchanych atrakcji czekała miękka i bezpieczna strefa zabawy, pobudzająca wyobraźnię i kształtująca koordynację. Było to miejsce, w którym każde dziecko miało okazję wyszaleć się za wszystkie czasy.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się też jedyne w okolicy pole do mini golfa. Pole posiada 12 torów z różnego rodzaju przeszkodami, gdzie możliwe są zarówno gry indywidualne, jak i również turnieje zespołowe.

Jedną z większych atrakcji zdaniem dzieci był park linowy z trasą przeznaczoną dla najmłodszych, a na zakończenie do wyboru – zjeżdżalnia lub tyrolka!

Po kilku godzinach szaleństw wszyscy zjedli obiad w restauracji z tarasem widokowym na zalew.

Z pewnością była to wycieczka, która dostarczyła dzieciom niesamowitych przeżyć. Po udanej zabawie, wszyscy zadowoleni i zmęczeni powrócili do domu.

bolmin2019_1.jpg - 76.86 KB

bolmin2019_2.jpg - 99.36 KB

bolmin2019_3.jpg - 117.52 KB

bolmin2019_4.jpg - 115.09 KB

Czesława Parada, Renata Sztuk

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!