Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczą się o bezpieczeństwie

Pierwszoklasistów i dzieci z „zerówki” odwiedził pan policjant Marcin Czarnecki, który prywatnie jest tatą naszej uczennicy z kl. I a Oli.

Najważniejszym celem spotkania było przypomnienie i utrwalenie bezpiecznych zachowań na drodze, w szkole i w domu. Policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał też o konieczności noszenia elementów odblaskowych oraz zasadach przewożenia dzieci w samochodzie. Dzieci dowiedziały się też jak bezpiecznie jeździć na rowerze, rolkach i tak popularnych teraz hulajnogach. Policjantowi pomagała MRÓWKA, która przyszła do nas z prezentami. Wszystkie dzieci dostały drobne upominki, które pomogą nam zachować bezpieczeństwo: były to odblaski na rękę i kamizelki odblaskowe.

bezpiecz2019_1.jpg - 75.38 KB

bezpiecz2019_2.jpg - 80.68 KB

bezpiecz2019_3.jpg - 69.33 KB

Pierwszoklasiści aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali bardzo dużo pytań. Wykazywali się też dobrą znajomością zasad przechodzenia przez ulicę.

Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia z MRÓWKĄ. To było bardzo pouczające spotkanie.

bezpiecz2019_5.jpg - 72.35 KB

bezpiecz2019_6.jpg - 77.54 KB

bezpiecz2019_7.jpg - 74.29 KB

Marzena Gzyl

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!