Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Europejski Tydzień Sportu w naszej szkole

W dniach 23-27.09.2019 roku w naszej szkole odbyło się wiele imprez i zawodów związanych z aktywnością fizyczną i zdrowym trybem życia w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu. W obchody zaangażowana była cała społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele i rodzice. Przyczyniło się to do zacieśnienia współpracy oraz bliższego poznania siebie.

W ramach tych obchodów 23 września uczniowie klas I-III mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności sportowych w międzyklasowym turnieju gier i zabaw. Uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach na boisku szkolnym pod opieką i przy współudziale swoich wychowawców i koordynatorów akcji. W ramach tych gier dzieci miały zabawy z piłkami o różnej masie i wielkości, zabawy rzutne, skoki przez różnego rodzaju przeszkody oraz sztafety szybkościowo-zwinnościowe.

24 września klasy IV uczestniczyły w turnieju unihokeja na boisku. Rozegrano zawody systemem „każdy z każdym”. Rywalizacja była zacięta, zawodnicy zaangażowani, a przy tym wszyscy wspaniale się bawili.

25 września to dzień z „aktywnymi przerwami”. W tych zajęciach uczestniczyła cała społeczność uczniowska, a także nauczyciele. W czasie przerw na holach poszczególnych pięter dzieci ćwiczyły w rytm muzyki. Odtańczono również wspólny taniec „belgijkę”. Wszyscy byli zadowoleni z możliwości aktywnego spędzania przerw międzylekcyjnych.

26 września to dzień wędrówek w rajdach po najbliższej okolicy. Uczestniczyli w nich uczniowie niektórych klas V i VI. Trasę rajdu wyznaczono z uwzględnieniem możliwości uczniów i warunków pogodowych. Długość trasy to około 7 km. Pogoda była dość sprzyjająca. Piechurzy byli zadowoleni, mogli również poznawać najbliższą okolicę.

27 września to ostatni dzień obchodów ETS. W tym dniu uczniowie klas VII udali się na XVII Festiwal Zdrowia do sanatorium Marconii. Uczestniczyli tam w warsztatach pt. „Czym skorupka za młodu nasiąknie, czyli czemu warto zdrowo żyć, sport uprawiać i być fit” prowadzonymi przez mgr Jadwigę Zapałę ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. Pozostałe klasy obejrzały przedstawienie o tematyce sportowej w wykonaniu uczniów klasy V B przygotowanych przez p. Agnieszkę Mączyńską. Rozegrano również mecze piłki nożnej w klasach VIII. Zwieńczeniem obchodów ETS był mecz siatkówki pomiędzy reprezentacją uczniów i nauczycieli.

ets2019_1.jpg - 98.40 KB

ets2019_2.jpg - 98.45 KB

ets2019_3.jpg - 91.02 KB

Podczas Europejskiego Tygodnia Sportu cała społeczność naszej szkoły aktywnie włączała się w poszczególne zadania. Uczniowie z chęcią i zadowoleniem podejmowali różne formy aktywności fizycznej, wspaniale się przy tym bawiąc. Mamy nadzieję, że działania podjęte w ramach ETS przyczynią się do wzrostu świadomości o zdrowym sposobie odżywiania i znaczeniu aktywności fizycznej w życiu każdego człowieka oraz zachęcą do aktywnych form spędzania czasu.

Agnieszka Mączyńska

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!