Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Festiwal Zdrowia im. Zbigniewa Kociuby

Klasa VII B w piątek 27.09.2019 brała udział w Festiwalu Zdrowia im. Zbigniewa Kociuby. Już po raz XVII Sanatorium Marconi gościło znamienitych gości, którzy z pasją opowiadali co robić aby cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją przez długie lata. Imprezę promującą zdrowie zorganizowano po raz kolejny po to, żeby uczyć wszystkich już od najmłodszych lat co jest dla naszego organizmu dobre, aby jak najdłużej zachować sprawność . W jego przygotowaniu wzięło udział bardzo dużo instytucji i przedstawiciele każdej z nich starali się przygotować same ciekawe wykłady i materiały. Zbigniew Kociuba, lekarz poruszający się na wózku, założyciel tego Festiwalu był wspaniałym, perspektywicznie myślącym człowiekiem. Obok znanego sanatorium Marconi w Parku Zdrojowym swoje stoiska z ciekawymi materiałami o chorobach, niepożądanych nawykach, uzależnieniach, prawach pacjenta rozłożyły niemal wszystkie instytucji działających w obszarze zdrowia. Przygotowano szereg warsztatów i wykładów. Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach "Poznaj swoje granice. O psychologicznych mechanizmach uzależnieniach", organizowanych przez Europejskie centrum Bajki w Pacanowie. Warsztaty prowadziła pani Monika Zagdańska - Uptas.  A także w warsztatach "Moja krew, moje życie". Organizator - Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Każdy z przybyłych na Festiwal mógł skosztować pysznych pierogów, zupy dyniowej i przeróżnych wyśmienitych ciast przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich Janowianki oraz członkinie koła Kotlinki Duże.
plakat_festwial_zdrowia.jpg
Lucyna Kozłowska
Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!