Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

„Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”

Zachęcamy uczniów klas I-III do wzięcia udziału w II edycji „Szkolnych Przygód Gangu Słodziaków”. Celem akcji jest pobudzenie dzieci do codziennego czytania zgodnie z podstawą programową oraz elementy edukacji ekologicznej.

Po zgłoszeniu klasy przez wychowawcę do konkursu, uczniowie otrzymają dzienniczki czytania na naklejki. Nauczyciel będzie przyznawał naklejki za potwierdzone podpisem rodzica poświęcenie co najmniej 10 minut na głośne czytanie. Następnie zespoły klasowe wezmą udział w świętowaniu Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, według scenariusza zamieszczonego przez Organizatora lub własnego pomysłu.

Drugi etap konkursu polegać będzie na stworzeniu wraz z uczniami dekoracji sali/klasy zawierającej Magiczne Drzewo Słodziaków (może być zrobione z materiałów nadających się do recyclingu lub faktycznie zasadzone przez dzieci), prezentujące siłę dziecięcej wyobraźni Tę dekorację należy wykorzystać w trakcie obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków w klasie lub z innymi klasami. Następnie od 27.09 do 15.11.2019 roku należy wysłać relację z Dnia Głośnego Czytania oraz zdjęcia dekoracji stworzonej przez uczniów klasy (3 zdjęcia i krótki opis).

Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 20.12.2019 roku.

Akcję połączymy ze świętem Dnia Drzewa i posadzimy „Drzewka Pierwszoklasisty”.

Wioletta Kumor

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!