Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Małe Miasto Busko-Zdrój

Od 9 do 13 września uczniowie klas V i VI wzięli udział w projekcie „Małe Miasto Busko-Zdrój” prowadzonym przez Fundację Nowa Przestrzeń Sztuki we współpracy z Gminą Busko-Zdrój oraz Buskim Samorządowym Centrum Kultury.

W trakcie całego tygodnia uczyli się dorosłego życia biorąc udział w różnego rodzaju zajęciach i warsztatach. Wcielali się w rolę: policjanta, strażaka, fotografa, dekoratora wnętrz, dekoratora ceramiki, ratownika medycznego, prezentera telewizyjnego czy radiowego, kosmetyczki, hotelarza, a raczej housekeeper'a, a nawet ogrodnika.

Za wykonaną pracę otrzymywali walutę tak zwane buskaty, za które mogli pod koniec projektu kupić upominki w „Sklepie Marzeń”. Musieli też pamiętać o podatkach.

Uczestnicy odprowadzali do Małomiasteczkowego Urzędu Skarbowego obowiązkowe podatki, które przerodziły się w realne pieniądze przeznaczone na wybudowanie w naszym mieście ścianki – przytulanki.

O tym, co robili podczas warsztatów prezentują uczniowie grupy 16: Alicja, Ola, Amelia, Jowita i Amadeusz. Obejrzyjcie prezentację tutaj.

Wioletta Kumor

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!