Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Wycieczka do Pińczowa klasy II B

6 czerwca klasa II B wraz wychowawcami wyjechała na wycieczkę do Pińczowa.

Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie Kaplicy pw. św. Anny, która została zbudowana w 1600 roku według projektu Santi Gucciego. Była to pierwsza w Polsce wolno stojąca kaplica kopułowa, zbudowana z miejscowego kamienia, tzw. pińczaka (który wydobywany jest od XII w. i jest cenionym surowcem budowlanym i rzemieślniczym). Budowla wzniesiona jest na planie kwadratu i ma 13 m wysokości. Wokół niej rozpościera się piękny i rozległy widok na panoramę miasta Pińczowa i dolinę Nidy.

Po spacerze udaliśmy się na mały maraton filmów krótkometrażowych pt.: „Wyzwania i przygody” odbywający się w ramach Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży. Filmy te podzielone są na pasma tematyczne oraz dostosowane są do wieku odbiorców. Przede wszystkim jednak są wartościowe pod względem rzemiosła, jak i przekazywanych treści.

Ostatnim już etapem wycieczki w tak cudowny, słoneczny dzień był spacer nad zalewem pińczowskim.

Wycieczka udała nam się wspaniale. Polecamy wszystkim odwiedzenie tak bliskich okolic naszego miasta.

pinczow2019_1.jpg - 127.22 KB

pinczow2019_2.jpg - 120.61 KB

Iwona Jaroń

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!