Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.

Międzynarodowy Dzień Ziemi w naszej szkole

24 kwietnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły uroczyście uczcili Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tradycja ta wpisała się już na trwałe w kalendarz imprez, a obchody mają na celu upowszechnianie problemów współczesnej ekologii i propagowanie postaw ekologicznych wśród całej społeczności szkolnej.Uczniowie klas V e iV d pod kierunkiem pani Wioletty Kumor przygotowali z tej okazji niezwykle bogaty program działań. W tematykę uroczystości wprowadzili uczniów konferansjerzy: Aleksandra Hrywniak i Natalia Tometczak.

dz_ziemi2019_01.jpg - 93.56 KB

dz_ziemi2019_02.jpg - 107.60 KB

W roku 2019, w nawiązaniu do głównych idei światowego Dnia Ziemi, szczególną uwagę poświęciliśmy zagrożonym gatunkom roślin i zwierząt oraz ich siedlisk.

dz_ziemi2019_03.jpg - 99.21 KB

Dlatego ważnym celem przygotowanego przedstawienia „Marsjanie z wizytą na Ziemi" była edukacja społeczna, zmierzająca do uświadomienia wartości tkwiącej w różnorodności przyrodniczej świata oraz konsekwencji wynikających z ekspansywnego wykorzystywania jego zasobów.

dz_ziemi2019_04.jpg - 96.45 KB

Dużo emocji wśród uczniówwzbudziła postać Ziemi (Kaja Kryczka).Nie była to błękitna planeta, leczszara postać – zasmucona działaniami człowieka, wylesianiem, utratą siedlisk, zanieczyszczeniem środowiska, które pozostanie najtrwalszym dziedzictwem ludzkości.Smutna Ziemia wyciągając śmieci pozostawione przez człowieka, który chciał mieć coraz więcej dóbr opowiedziała o czasie ich przetwarzania i szykującej się bombie ekologicznej.

dz_ziemi2019_05.jpg - 62.40 KB

Dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas IV-VII cieszył się konkurs na „Eko torbę” na zakupy. Pomysły okazały się bardzo ciekawe. Mogliśmy podziwiać torby wykonane ze starych spodni, koszul, kamizelek odblaskowych, worków i podkoszulków. Dziewczęta w układzie tanecznym „Na zakupy” zaprezentowały walory wykonanych prac.

dz_ziemi2019_06.jpg - 98.22 KB

Komisja konkursowa przyznałanastępujące miejsca:

I m. – Julia Szymanek, Klaudia Szymanek, Jakub Studzizur, Amelia Musiał, Jowita Juszcze, Sara Woźniak, Amelia Wach

II m. – Amelia Dzido, Alicja Łata, Emilia Bejmert, Maria Dziewirz, Izabela Siołek

III m. – Weronika Kuc, Łukasz Zając, Marcelina Piłat

Dużo emocji wśród uczniów klas młodszych wzbudził konkurs „Cuda z odpadów”. Dzieci okazały się prawdziwymi czarodziejami, którzy z materiałów wtórnych stworzyli przepiękne zabawki: roboty, zwierzątka, samochody, wózki dla lalek, skarbonki, pacynki i wiele innych.

dz_ziemi2019_07.jpg - 101.37 KB

W tej konkurencji przyznano następujące miejsca:

Klasy IV-VII

I m. – Gabriel Wojciechowski, Łukasz Zając, Agata Łukasik

II m. – Mikołaj Chodór, Natalia Tometczak, Weronika Jabłońska

Klasy I-III

I m. – Filip Połonecki, Oliwier Połonecki,Lena Zgórska, Weronika Wielogórska, Weronika Czerw, OliwiaTomusiak, Maksymilian Karcz

II m. – Nikola Śledzik, Paweł Paluch, Igor Piłat, Amelia Zgrzebnicka

III m. –Maria Chwalińska, Nikola Koszela, Katarzyna Łukasik, Aleksandra Podgórska, Wojciech Cysewski.

dz_ziemi2019_08.jpg - 63.49 KB

dz_ziemi2019_09.jpg - 67.70 KB

dz_ziemi2019_10.jpg - 68.04 KB

dz_ziemi2019_11.jpg - 56.85 KB

Pamiętajmy, że dawanie drugiej szansy rzeczom, które na pierwszy rzut oka nadają się do wyrzucenia, może przynieść nam sporo zabawy i zaoszczędzić pieniądze. Będziemy też postępować proekologicznie i… w końcu może to stać się naszym nowym hobby. Zatem zanim wyrzucimy jakąś rzecz, spróbujmy dać jej drugą szansę – nic nie tracimy, a możemy wiele zyskać. 

Aby zainteresować dzieci problematyką ochrony środowiska ogłosiliśmy klasowy konkurs na rymowankę „Ziemia woła S.O.S.”.Jury konkursu w składzie Pani Mazur, Pani Sagan i Pani Moskal wybrało najciekawsze, a zwycięskie klasyV a i II c uzyskały przechodni puchar„Przyjaciel Ziemi 2019”.

dz_ziemi2019_12.jpg - 98.23 KB

Na szczególne wyróżnienie w kategorii „Dzień Słońca-kolor żółty” zasłużyła klasa II b, zaś w kategorii „Ekologiczna koszulka”klasa V d.

dz_ziemi2019_13.jpg - 93.01 KB

Dyrektor szkoły podsumowując przedsięwzięciepogratulował zwycięzcom i zaapelował o właściwą postawę ekologiczną w najbliższym otoczeniu.

dz_ziemi2019_14.jpg - 49.99 KB

Podczas Dni Ekologicznych dzieci naszej szkoły miały możliwość wykazania się kreatywnym myśleniem, zdolnościami manualnymi oraz innymi talentami. Integracja wszystkich zespołów klasowych w działaniach, to wspaniała forma kształtowania postaw proekologicznych już od najmłodszych lat.

Wyróżnione prace zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej na holu szkoły.

Laureatom zostały przyznane nagrody ufundowane przez Spółdzielnię Uczniowską „Zgoda”, której opiekunem jest Pani Danuta Nowak oraz pamiątkowe dyplomy przygotowane przez Panią Marzenę Kałużę-Zwierz.

Za właściwą jakość dźwięku odpowiadał Adrian Kulik.

dz_ziemi2019_15.jpg - 66.59 KB

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za liczny udział w konkursach i ciekawe pomysły. Laureatom serdecznie gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów oraz zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach organizowanych w naszej szkole.

Organizator obchodów: Wioletta Kumor
Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!