Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Dni tolerancji

W naszej szkole Dni Tolerancji rozpoczęły się 21 marca, ponieważ w tym dniu obchodzony jest Dzień Kolorowej Skarpetki czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W tym dniu szkoła została przyozdobiona kolorowymi skarpetkami zrobionymi z papieru, a uczniowie w ramach solidarności z osobami z Zespołem Downa, ubrali na stopy różnokolorowe skarpety.

Kontynuacją Dni Tolerancji był obchodzony 2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Autyzm jest tajemniczym zaburzeniem, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. Trudno jest nam nawet wyobrazić sobie, że sól jest kwaśna, śnieg parzy, a delikatne głaskanie powoduje silny ból. Ale tak właśnie może wyglądać świat osoby z autyzmem. I nie jest to ani gorsze, ani lepsze postrzeganie świata; jest po prostu inne i zasługuje na nasze zrozumienie.

Także w tym dniu dekoracje w naszej szkole nawiązywały do autyzmu. Kolorem tego zaburzenia jest niebieski, więc na korytarzach pojawiły się niebieskie balony i niebieskie elementy garderoby uczniów i nauczycieli. Odbył się też apel, na którym dzieci i młodzież z prezentacji multimedialnej i krótkiego filmu dowiedzieli się najważniejszych informacji o autyzmie.

Agnieszka Zawalska

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!