Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Wyjazd do teatru na spektakl „Pinokio”

Teatr to niezwykły świat, pełen kolorów, świateł, dźwięków, czarów na scenie... Świat, w którym niemożliwe staje się prawdą. W teatrze zwierzęta mówią ludzkim głosem, pajacyk z drewna staje się chłopcem, a dobra wróżka pomaga w trudnych chwilach…

6 marca uczniowie klas III "b" i IV "a", IV "b", IV "c" naszej szkoły pod opieką swoich wychowawców wybrali się na spotkanie ze sztuką do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie na spektakl pt. „Pinokio”.

„Pinokio” Carlo Collodiego to jeden z najsłynniejszych utworów z kanonu klasyki literatury dziecięcej. To piękna opowieść o dojrzewaniu, popełnianiu błędów, zmaganiu się z własnymi niedoskonałościami.

Baśniową opowieść przeniósł na tarnowską scenę Rafał Matusz. Adaptacją powieści zajęła się Iwona Kusiak, która wiernie odtworzyła przygody drewnianego pajacyka. Widzowie byli pod wrażeniem gry aktorskiej Piotra Hudziaka, który wcielił się w postać Pinokia. Wspaniałe kreacje aktorskie stworzyli również: Tomasz Piasecki jako Gepetto, Karolina Gibki jako Niebieskowłosa wróżka, Jerzy Pal wcielający się w Majstra Wisienkę, Ogniożercę i Woźnicę czy Monika Wenta w roli sowy. Wyjątkowym atutem przedstawienia była oprawa muzyczna: piękne, wpadające w ucho piosenki, zaskakujące efekty dźwiękowe.

Na widzach, tych małych jak i dorosłych, olbrzymie wrażenie zrobiła wspaniała, niebanalna scenografia, która zmieniała się niby kameleon w kolejnych scenach... Olbrzymie, tańczące marionetki, podniebny lot bohaterów, pożarcie przez rekina, Ogniożerca ziejący ogniem, ośli zaprzęg zmierzający do Krainy Zabawek – to tylko niektóre z efektownych scen spektaklu. Na uwagę zasłużyły też oryginalne, bajecznie kolorowe kostiumy bohaterów projektu Izy Toroniewicz.

Spektakl bardzo podobał się publiczności. Szczególne wrażenie wywarła na widzach ekspresja gry aktorskiej, bogactwo rekwizytów, oryginalne pomysły scenograficzne, wspaniała muzyka Maxa Kohyta. Nasi uczniowie, zajmując pierwsze rzędy widowni, byli bardzo blisko sceny. Mieli wręcz możliwość uczestniczenia w akcji, ponieważ w wielu momentach wydarzenia wychodziły poza przestrzeń sceny i rozgrywały się pod nią, wśród publiczności.

Widowisko zapewniło znakomite doznania estetyczne! Zwiększyły one wrażliwość uczniów i zachęciły do częstszych wizyt w teatrze. A dyskusje w autokarze podczas drogi powrotnej potwierdziły, że spektakl na pewno zapadł w pamięć i skłonił do refleksji.

Halina Mazur

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!