Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Świąteczne spotkanie klasy I a

„W ten świąteczny dzień niech Was błogosławi Bóg,
niech da szczęście by znów każdy cieszyć się mógł!”

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny. Ludzie sobie bliscy gromadzą się przy wspólnym stole, dzielą się opłatkiem i składają sobie życzenia. W szkole także jest to okres wyjątkowy. Dzieci z wielkim wzruszeniem ubierają choinkę w klasie, własnoręcznie wykonują ozdoby i z niecierpliwością czekają na Jasełka Bożonarodzeniowe. Uczniowie klasy I a pod kierunkiem p. Anny Wilk i p. Doroty Mrożek, postanowiły złożyć swoim Kochanym Rodzicom życzenia przedstawiając im historię narodzenia Dzieciątka Jezus.

Piękna scenografia na sali gimnastycznej wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa, szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po długich poszukiwaniach spotykają babcię, która daje im schronienie w ubogiej stajence. Na wieść o narodzeniu Dzieciątka z pokłonem przybyli Mu pasterze oraz trzej królowie, którzy złożyli Dzieciątku pokłon i dary. Przyszli też krakowiacy w pięknych strojach, którzy w darze ofiarowali Dzieciątku swój krakowski taniec. Całość przedstawienia, pokazująca scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, przeplatana była kolędami i pastorałkami. Na koniec dzieci wraz z wychowawcą zaprosiły rodziców do wspólnego połamania się opłatkiem i złożenia sobie świątecznych życzeń.

Było miło, świątecznie i uroczyście... i tego również na święta Bożego Narodzenia i Nowy 2019 Rok życzymy wszystkim rodzicom oraz pracownikom naszej szkoły; niech blask płynący z betlejemskiej stajenki zawsze pomaga nam odszukać dobrą drogę.

jaselka2018_1.jpg - 108.36 KB

jaselka2018_2.jpg - 96.60 KB

jaselka2018_3.jpg - 103.78 KB

jaselka2018_4.jpg - 106.72 KB

Anna Wilk, Dorota Mrożek

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!