Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Dziś wszystkim nam Bóg narodzi się

Białe myśli lekkie jak puch niech anioł przywieje z nieba,
otworzy skrzydłem nadziei i niech kolędę zaśpiewa.

Anioły jak co roku przyfrunęły do naszej szkoły, aby zwiastować narodziny Jezusa. Uczniowie klas: II a, IV c oraz szkolny chór, przygotowali jasełka.

jaselka2018_5.jpg - 74.92 KB

To widowisko przedstawiające narodzenie Chrystusa. Ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa jasło, oznaczającego żłób. Ale tradycja jasełek, mimo tego staropolskiego słowa, nie pochodzi z Polski – jasełka wywodzą się z Włoch, a przedstawienia o tematyce związanej z Bożym Narodzeniem z udziałem ludzi i zwierząt zainicjował święty Franciszek z Asyżu.

W naszym przedstawieniu uczestniczyli goście: Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój Pan Waldemar Sikora, Dyrektor Szkoły Pan Dariusz Kumor, Wicedyrektor Szkoły Pani Małgorzata Chrzanowska, Rodzice, Dziadkowie, Nauczyciele i Uczniowie.

Nasze jasełka miały w tym roku charakter narodowy. W betlejemskiej stajence oprócz tradycyjnych postaci tzn. aniołów, Świętej Rodziny, znaleźli się goście z Polski: krakowiacy, górale, marynarze. Dzieci z klasy II a, w pięknych strojach zatańczyły krakowiaka, a uczennice klasy IV c, zaprezentowały piękny, nastrojowy anielski taniec. Ich świecące skrzydła robiły niesamowite wrażenie.

Bardzo duże znaczenie miała przepiękna oprawa muzyczna w wykonaniu chóru i solistów: Alicji Handzlik, Piotra Lecha, Piotra Nowaka, Oli Hrywniak i Jakuba Wojtysia.

Piękne kolędy i pastorałki przygotował z uczniami Pan Marek Kwaśniewski.

jaselka2018_3.jpg - 93.63 KB

jaselka2018_2.jpg - 96.64 KB

jaselka2018_4.jpg - 103.99 KB

jaselka2018_1.jpg - 80.67 KB

s. Ewa, Alicja Zdziarska, Halina Mazur

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!