V Gminny Konkurs Poezji Bożonarodzeniowej

W oczekiwaniu na najpiękniejsze i najbardziej rodzinne święta, jakimi są Święta Bożego Narodzenia w naszej szkole po raz kolejny odbyło się niezwykłe spotkanie 30 uczniów z pięciu szkół z terenu gminy. Byli to uczniowie ze szkół: PSP 1, PSP 2, PSP 3 z Buska-Zdroju, Dobrowody, Kołaczkowic, Słabkowic, Szańca i Zbludowic.

Przygotowali oni przepiękne wiersze o tematyce bożonarodzeniowej.

Pan Dyrektor Dariusz Kumor serdecznie powitał wszystkich uczestników konkursu, rodziców i opiekunów życząc im powodzenia i pięknej recytacji przygotowanych tekstów.

Jury miało naprawdę trudne zadanie, aby wybrać najlepszych z najlepszych.

W czasie gdy komisja obradowała wszyscy uczestnicy pięknie śpiewali wspólnie kolędy i pastorałki. Bardzo miło było obserwować jak wspaniale integrują się dzieci, rodzice i ich opiekunowie.

Po długich obradach jury zdecydowało, że w kategorii klas I-II zajęli:

• I miejsce - Julia Kubala PSP Dobrowoda
  • II miejsce - Ewa Szałas PSP nr 3 w Busku-Zdroju
  • III miejsce - Maja Maj PSP Szaniec
  • Wyróżnienia: Nikola Śledzik PSP nr 2 w Busku-Zdroju, Maria Bawół PSP Zbludowice

W kategorii klas III-IV:

• I miejsce - Julia Gwóźdź PSP Dobrowoda
  • II miejsce - Maja Nowicka SSP Słabkowice
  • III miejsce - Julia Ryczek PSP Kołaczkowice
  • Wyróżnienia: Malwina Arabska PSP nr 2 w Busku-Zdroju, Weronika Czerw PSP nr 2 w Busku-Zdroju

Na podsumowanie w/w konkursu zaproszona została Pani Dyrektor Małgorzata Chrzanowska, która wręczyła zwycięzcom zasłużone dyplomy i nagrody.

Pani Dyrektor życzyła również radosnych i spokojnych świąt spędzonych w rodzinnym gronie.

Organizatorzy konkursu serdecznie dziękują wszystkim przygotowującym uczniów do w/w konkursu i zapraszają na następny już za rok.

poezja_bozonar2018_1.jpg - 90.68 KB

poezja_bozonar2018_2.jpg - 85.13 KB