Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Wycieczka uczniów klas drugich do Fabryki Bombek choinkowych w Miechowie

Święta Bożego Narodzenia to radosny czas dla wszystkich, a zwłaszcza dzieci, które z niecierpliwością oczekują na pierwszą gwiazdkę, choinkę mieniącą się światełkami i oczywiście prezenty. Nawiązując do tych pięknych tradycji, 18 grudnia 2018 roku uczniowie klas II c i II a wybrali się na wycieczkę do Fabryki Bombek „Decora” w Miechowie.

Podczas wycieczki uczniowie poznali proces wytwarzania i ozdabiania bombek choinkowych. Wszyscy z zainteresowaniem obserwowali kolejne etapy produkcyjne. Najpierw przygotowane szkło zostaje poddane gorącej obróbce i formułowaniu bombek o różnych kształtach. Następnie takie bombki zostają srebrzone pod wpływem odpowiedniej substancji chemicznej. Aż w końcu trafiają do dekoratorni, gdzie są malowane i ozdabiane. Przygotowana wystawa udekorowanych bombek o tak unikatowych kształtach robi duuuże wrażenie. Są po prostu piękne! Każdy znajdzie coś dla siebie. Chłopcom podobały się bombki w kształcie samochodu, gitary, piłki. A dziewczynki zachwycały się baletnicami i bombkami w kształcie kwiatów i zwierzątek. Hitem wystawy okazał się mały pingwinek.

W końcu nadszedł czas na warsztaty plastyczne, najbardziej oczekiwany punkt wycieczki. Dzieci pod kontrolą pań dekoratorek, malowały i ozdabiały kolorowymi brokatami swoją bombkę. Każdy starał się jak najpiękniej pomalować i ozdobić, bo przecież zawiśnie na choince w domu.

Na zakończenie uczniowie obejrzeli wystawy świąteczne, pięknie przystrojone choinki oraz zrobili zakupy w firmowym sklepiku. Wycieczka ta dostarczyła wielu wrażeń i wprowadziła uczniów w nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Wesołych świąt!

bombki2018_1.jpg - 75.73 KB

bombki2018_2.jpg - 77.72 KB

bombki2018_3.jpg - 100.49 KB

bombki2018_4.jpg - 87.02 KB

K. A. Ćwiertnia, A. Zdziarska, A. Zawalska

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!